Din varukorg är för närvarande tom!
Läderbälte med silverspänne
2.850 kr
Läderbälte med silverspänne
Handgjort Läderbälte med indian inspirerat mönster. Tillverkad i egen verkstad av 3 mm tjockt vegetabiliskt garvat läder. Mönstret är präglat och målat för hand, vilket gör bältet slitstarkt och med åren får det det vacker patina.
Silverspännet har jag själv specialbeställt i Delhi, Indien. Ett utsökt arbete som är gjort för hand.
Bredd på bältet: 40mm.
Välj spänne, längd och färg för att beställa.
Läderbälte med silverspänne
Läderbälte med silverspänne, med mönster som jag gör för hand. Egen design av mönster som är inspirerade från svensk historia, keltiska mönster eller etniska grupper i världen.
Läderbälte i bästa läder
Jag använder vegetabiliskt garvat läder av högsta kvalitet. Bältena finns som svarta eller bruna bälten. Tillverkningen sker för hand, från början till slut.
Bältspänne i silver
Silverspännet har jag specialbeställt, och det är tillverkat i Delhi, Indien. Det är unikt och gjort för hand.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.